OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 16.07.2023

1. XV Niedziela ZwykłaMsze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Taca przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

wtorek – wspom. św. Szymona z Lipnicy, prezb.;
środa – nowenny do MBNP i Msze św.: w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.30;
czwartek – w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 17.00 nowenna do MBNP i Msza św.;
piątek – o godz. 18.30 w kościele modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św.;
sobota – święto św. Marii Magdaleny; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku;
Niedziela Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele gospodarcze w parafii. Prosimy o zwiększone ofiary.
Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, po Mszach św. dopołudniowych w kościele i w obu kaplicach, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji prowadzona jest, jak co roku misyjna akcja: „ Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” i zbierana będzie puszka na rzecz organizacji Miva Polska, która wyposaża misjonarzy polskich we wszelkiego rodzaju pojazdy pomocne w pracy misyjnej na wszystkich kontynentach świata.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Sławomira Pietronia do Józefa Sobczyka. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Nowego Rybia, rejon: od Władysława Pietronia, Skibów, Heleny Kita do Pawła Kaczmarczyka.
Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Centrum od góry: Krzyściak nr 295; Waktor nr 390; Łużny nr 240; Niedbach nr 58. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Centrum od góry: Lizak nr 323; Świątko nr 122; Zaręba nr 245; Marek nr 284.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:
zap.II: państwo: Mirosław Wątroba, parafia Pasierbiec i Magdalena Kulig, parafia Nowe Rybie. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;
informacje gospodarczew tym tygodniu:
1/ zamknięty został projekt budowlany podjazdu dla niepełnosprawnych przy naszym kościele; oczekujemy na pozwolenie konserwatora i urzędu budowlanego oraz złożyliśmy wniosek o dotację na usunięcie bariery architektonicznej do odpowiedniego urzędu w Krakowie w ramach uruchomionego w tym półroczu programu;
2/ zakończone zostały relokacja i postawienie na nowo marowni /kostnicy/ w wyznaczonym przez konserwatora miejscu przy parafialnym cmentarzu; obecnie oczekujemy na odbiór konserwatorski;
3/ w ramach państwowego planu odbudowy zabytków parafii przyznana została dotacja w wysokości 343 tys. zł /plus 7 tys. zł wkładu własnego/ na remont i konserwację części muru ogrodzenia kościoła (całkowity koszt remontu i konserwacji to 2mln 300 tys. zł). W związku z tym dziełem, min. muszą zostać wykonane w pilnym trybie: dwa kolejne projekty dotyczące czekających prac i wyodrębniony kosztorys remontu fragmentu ogrodzenia. O kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco;
– w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Jerzy Sojka, z Rupniowa i + Władysława Korba, także z Rupniowa, a jej pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. W ich intencji módlmy się wołając: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.