Dziewczęca Służba Maryjna

Dziewczęca Służba Maryjna – DSM – to grupa liturgiczna zrzeszająca dziewczęta, które pragną przeżywać swoją wiarę na wzór Matki Bożej Niepokalanej. Poznając Maryję uczą się one chętnego posłuszeństwa, życia w zgodzie z innymi, prawdziwej radości, miłości do Jezusa w wyborze tego, co trudne.

W praktyce przynależność do DSM-u polega na wypełnianiu Pięciu zadań dziecka Maryi, którymi są: 1. Posłuszeństwo, 2. Wspólnota, 3. Radość, 4. Ofiara, 5. Życie w przyjaźni z Jezusem, a także regularnym uczestnictwie w spotkaniach grupy oraz wspólnym przeżywaniu Niedzielnej Eucharystii.

 

SPOTKANIA odbywają się co w I i III sobotę miesiąca na plebani o godz. 11.00.

 

Do grona DSM należą:

 1. 1.Kucza Justyna – przewodniczka 
 2. Kądziołka Martyna – przewodniczka
 3. Smoter Julia
 4. Śliwa Adrianna
 5. Kucza Anna
 6. Matras Natalia
 7. Drożdż Nadia
 8. Smoter Emilia
 9. Bieniek Oliwia
 10. Pałka Zuzanna
 11. Myszka Emilia
 12. Kucza Karolina
 13. Brewczyńska Nikola
 14. Chlipała Patrycja
 15. Kądziołka Małgorzata
 16. Kurek Joanna
 17. Puto Milena
 18. Grzelak Lena
 19. Grzelak Wiktoria
 20. Kurek Karolina
 21. Ptaszek Aneta
 22. Wołowczyk Oliwia
 23. Kurek Oliwia