Ogłoszenia duszpasterskie – 7.05.2023

1. V Niedziela Wielkanocna Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 /rocznica I Komunii św. dzieci klas czwartych/ i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne; w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele remontu kaplicy.

Nabożeństwa majowe – od poniedziałku do piątku: w kościele o godz. 18.00, w kaplicach: w Rupniowie o godz. 17.00, w Starym Rybiu o godz. 16.30; w sobotę: w kościele o godz. 16.30, w obu kaplicach o godz. 7.00 rano; w niedzielę w kościele o 15.30.

poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., głównego patrona Polski i naszej diecezji;

wtorek – na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy młodzież klas ósmych, kandydatów do sakramentu bierzmowania. Eucharystia sprawowana będzie w intencji młodzieży klas ósmych z prośbą o szczęśliwe zdanie końcowych egzaminów oraz godne przyjęcie Ducha Św. i Jego Darów w sakramencie bierzmowania;

środa – skrócona nowenna do MB NP. w połączeniu z nabożeństwem majowym w kościele i w kaplicy w Rupniowie;

czwartek – skrócona nowenna do MB NP. w połączeniu z nabożeństwem majowym w kaplicy w Starym Rybiu;

sobota wspom. NMP z Fatimy. Od godz. 9.00 spowiedź św. w kościele, dla dzieci klas trzecich przystępujących w niedzielę do I Komunii św. Po południu, o godz. 17.00, Msza św. w porządku niedzielnym z okolicznościowym kazaniem. Rozpoczynamy w tym dniu, tzw. nabożeństwa fatimskie; poświęcimy figurę MB Fatimskiej, którą poniesiemy po Mszy św. w różańcowej procesji fatimskiej. Składka na wszystkich tzw. „trzynastkach”, w tym i przyszłym roku zbierana będzie na wykonanie i zainstalowanie w naszym kościele, nowych konfesjonałów stacjonarnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli NMP;

–  VI Niedziela Wielkanocna Diecezjalna Niedziela Misyjna /będzie czytany list Bpa Ordynariusza/; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z uroczystością I Komunii św. dla dzieci klas trzecich i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Po Mszach św. dopołudniowych w kościele i kaplicach zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. Składka w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele remontu kaplicy.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Stanisława Pasonia, mieszkańców domów niedawno zamieszkałych do Janusza Lizaka. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Nowego Rybia rejon: od Widziołków do Benk, Zdzisława Szymczyka . Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Krzyżowa: Polański nr 317; Polański nr 351; Pytko nr 352; Liberda nr 18. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Krzyżowa: Rojek nr 274; Szpak nr 422; Winiarczyk nr 140.

4. Inne informacje:  – ks. Sebastian zaprasza w poniedziałek dzieci klas trzecich na Mszę św. i na próbę pierwszej spowiedzi po Mszy, a we środę na Mszę św. i spotkanie połączone z próbą I Komunii św.; dalsze terminy prób zostaną ogłoszone na spotkaniach;

– w sobotę, 13 maja w sanktuarium MB Pocieszenia w Pasierbcu, odbędzie się diecezjalna pielgrzymka DSM, w którym wezmą udział także dziewczęta z naszej grupy DSM. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza, połączoną z błogosławieństwem nowych przewodniczek. W programie także wspólna integracja, modlitwa różańcowa oraz animacje.