Ogłoszenia parafialne 20.08.2023

1. XX Niedziela Zwykła  Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom i o 16.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. W kaplicy w Rupniowie – obchodzimy uroczystość tytułu kaplicy pw. NMP Częstochowskiej – Msze św.: o godz. 9.00 i suma o 10.30. Okolicznościowe kazania głosi i sumę odprawia nasz rodak , ks. mgr Piotr Mucha, wikariusz parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku, specjalista psychoterapii uzależnień. Na sumie w kaplicy modlimy się także w intencji ks. Łukasza, naszego wikariusza, dziękując za siedem lat jego duszpasterskiego posługiwania w naszej parafii i prosząc o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi, Matki Kapłanów.

Trzecia niedziela miesiąca – składka na tacę w całej parafii przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii.

Trwa miesiąc sierpień, który obchodzimy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc dobrowolnej abstynencji.
poniedziałek – wspom. św. Piusa X, pap.;
wtorek – wspom. Najświętszej Maryi Panny Królowej;
środa – nowenna do MB NP i Msza św. w kościele o godz. 18.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;
czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła. W Starym Rybiu – sprawowana będzie okolicznościowa Msza św. o godz. 18.00, przy kapliczce MB Częstochowskiej z racji zbliżającej się uroczystości NMP; w razie niepogody Msza św. będzie celebrowana w kaplicy;

piątek – modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św. o godz. 18.30;
sobota –  uroczystość NMP Częstochowskiej; Msze św. z kazaniem: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 9.00 i 11.00; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;
NiedzielaMsze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. W kościele, na sumie, modlić się będziemy w intencji ks. Łukasza, dziękując za siedem lat jego duszpasterskiego posługiwania w naszej parafii i prosząc o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, Matki Kapłanów.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu  Państwu z Rupniowa, rejon: Jadwigi Kita do Szczepana Kuzaka oraz od Kazimierza, Wojciecha Smorońskiego, Danielów, Roberta Smorońskiego do Woźniaków. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Rupniowa, rejon: Jurkówka do Jana Króla, Ślusarczyków .
Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z  rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Guzik nr 342; Rzeźnik nr 336; Ligas nr 365; Kurek nr 341. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Piwowarczyk nr 333; Juszczak nr 343; Sarata nr 306; Dudzik nr 276.

– w sobotę na tradycyjną pasterkę o godz. 24.00 w Pasierbcu udaje się piesza pielgrzymka z parafii Szyk; jeśli ktoś pragnie w niej wziąć udział może dołączyć do pielgrzymów około godz. 20.00 przy naszym kościele parafialnym;
– w piątek, 25 sierpnia, z parkingu przy kaplicy w Rupniowie wyjedzie autokar do Częstochowy na wejście 41 PPT na Jasną Górę; wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Pawła Cieślika /tel.: 663 763 068/
– w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Helena Kruczek, ze Starego Rybia i  + Jan Smoter, z Rupniowa. W ich intencji módlmy się: wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.