Ogłoszenia parafialne 06.08.2023

XVIII Niedziela Zwykła 06.08.2023

1. Niedziela – święto Przemienienia Pańskiego; pierwsza niedziela miesiąca; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne; w kaplicy w Rupniowie na prowadzone tam prace.

Trwa miesiąc sierpień, który obchodzimy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc dobrowolnej abstynencji.

wtorek – wspom. św. Dominika, prezb.;

środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy. W naszej parafii w kościele trwać będzie całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy Mszą św. z homilią o godz. 7.00; kolejna Eucharystia z homilią o godz. 12.00, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o godz. 17.45 nowenna do MB NP. i Różaniec św. w intencji trzeźwości Narodu Polskiego. Jest to dzień wyznaczony dla naszej wspólnoty parafialnej przez Ks. Biskupa w ramach adoracji diecezjalnej, która odbywa się przez cały rok we wszystkich parafiach diecezji. Zapraszamy w ciągu całego dnia wszystkich parafian i przebywających na wakacyjnym wypoczynku; niech nas nie zabraknie na tej szczególnej audiencji przed obliczem Pana Jezusa Eucharystycznego.

W kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00 nowenna do MBNP i Msza św.;

czwartek – święto św. Wawrzyńca, diak. i męcz.; w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 17.00;

piątek – wspom. św. Klary, dziew.; drugi piątek miesiąca – zapraszamy czcicieli św. o. Pio; o godz. 18.30 w kościele Msza św. z homilią, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy do św. o. Pio, koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo lourdzkie. W czasie nabożeństwa zbieramy ofiary na zakup zamówionej już figury św. o. Pio;

sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

Niedziela Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00, w trakcie której świętować będziemy wraz z ks. Piotrem Muchą, naszym rodakiem, jego jubileusz 25 lecia kapłaństwa, stąd piętnaście minut przed Mszą św. można będzie wysłuchać krótkiego misterium o kapłaństwie. O godz. 16.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z homilią o tajemnicy fatimskiego Orędzia Maryi, z racji że jest to 13 dzień miesiąca; po Mszy św. Różaniec św. z tzw. procesją fatimską.

Msze św. w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Taca przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie; w kaplicy w Rupniowie na prowadzone tam prace. Z racji drugiej niedzieli miesiąca w kościele i obu kaplicach po Mszach św. dopołudniowych nabożeństwo zmiany tajemnic dla Róż Żywego Różańca św.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od z Rupniowa, rejon: od Mieczysława Twaroga do Ziębów, Bałdów, Opachów oraz od Józefa Wojcieszaka do Mariana Juszczaka. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Rupniowa, rejon: od Pęcarskich, Andrzeja Kuzaka, Józkowiczów do Pawła Bubuli. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Kita nr 173; Moskal nr 460; Moskal nr 307; Guzik nr 282.O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Smoter nr 127; Kuzak nr 411; Juszczak nr 262; Juszczak nr 263.

4. Inne informacje: – w sobotę po Mszy św. popołudniowej na godz. 18.00, na plebanię zapraszamy wszystkich państwa Wolontariuszy zbiórki publicznej przeznaczonej na rewitalizację parafialnego cmentarza. Spotkanie będzie miało charakter roboczy, stąd prosimy bardzo o obecność.