OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.06.20231

1. XII Niedziela ZwykłaMsze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku; o godz. 15.45 nabożeństwo czerwcowe i Msza św. o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00.
Na obowiązkowe zebranie o godz. 17.00, prosimy na plebanię całą Radę Parafialną / Duszpasterską i Ekonomiczną /, a także POC.

Od poniedziałku do piątku, przez okres wakacji, nabożeństwa popołudniowe w kościele parafialnym będą o godz. 18.30, a z racji urlopów księży wikariuszy nie będzie Mszy św. w kaplicy w Rupniowie, w niedziele o godz. 14.30.
Jeszcze do piątku trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
środa – wspom. św. Ireneusza, bpa i męcz.; nowenny do MBNP i Msze św.: w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.30;
czwartekUroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła; Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30; w obu kaplicach o godz. 17.00. Składka na tacę /świętopietrze/ przeznaczona jest do dyspozycji Ojca św.;
piątek – w kościele o godz. 18.30 modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św.;
sobotapierwsza sobota miesiąca; rano w kościele i w kaplicy w Starym Rybiu po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec św. wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;
Niedziela pierwsza niedziela miesiąca; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Mieczysława Lisa do Krzysztofa Brosia. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Nowego Rybia, rejon: od Kamila i Maksymiliana Kolarzów do Stanisława Ptaszka.
Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Centrum w kierunku kaplicy: Kokoszka nr 398; Halota nr 20 i z rejonu Rupniów Centrum od góry: Dudek nr 403; Dudek nr 192. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Centrum od góry: Nowak nr 268; Węgrzynowicz nr 258; Nowak, Płocki nr 83; Korba nr 219.

– dziekan WTST, ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII informuje, że od 1 czerwca 2023, trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie:
na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie;
na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej;
na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli.
Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl
– w minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej + Marian Pszczółka, z Rupniowa. Módlmy się w jego intencji: wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.