Pielgrzymka DSM do Pasierbca

13 maja odbyła się pielgrzymka Dziewczęcej Służby Maryjnej do Pasierbca.
Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Podczas Mszy Świętej odbył się obrzęd przyjęcia nowych Przewodniczek, wśród których znalazła się jedna z naszego grona, a mianowicie Martyna.
Ks. Biskup podczas homilii zapytał nas o to czy umiemy opowiadać o Jezusie oraz mówił o tym abyśmy byli zaangażowani w życie parafii na co dzień.

Kilka słów od naszej nowej Przewodniczki:

Wczorajszego dnia (13.05.2023) na Wzgórzu Pasierbieckim otrzymałam błogosławieństwo od Ks. Bpa Leszka Leszczkiewicza na nową przewodniczkę naszej wspólnoty DSM. Była to cudowna przygoda, nie do opisania. Tego dnia odbyła się Msza święta, pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Podczas nabożeństwa zostało przyjętych około 100 dziewcząt na przewodniczki DSM. Po Mszy odbył się różaniec, prowadzony przez kilka dziewcząt z DSM i zajęcia integracyjne, w tym taniec i śpiew. Cały kurs był cudowną przygodą, można było spotkać dużo wspaniałych osób. Składał się on z czterech spotkań, które odbyły się w październiku, listopadzie, marcu i kwietniu. Każde spotkanie trwało trzy dni od piątku do niedzieli w domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach. Uczyłyśmy się o DSM, naszej kochanej Matce Maryi i Jezusie. Miałyśmy egzamin, który zdałam. Zostałam wyróżniona razem z 30 dziewczynami za najlepiej zdany egzamin, za estetyczne zadania i angażowanie się. Dzięki temu niosłam kwiaty, jako dar ołtarza na uroczystej Mszy Świętej na Pasierbcu. Dziękuję za tę cudowną przygodę, o której nie da się zapomnieć, która na długo będzie w moim sercu.  A szczególnie dziękuję mojej rodzinie i przyjaciołom, którzy bardzo we mnie wierzyli i wspierali. Kochanej siostrze Marcinie i wspaniałemu księdzu Danielowi. A także moim cudownym przyjaciółkom, które poznałam na tym kursie. Dziękuję księdzu Sebastianowi za pomoc i księdzu Proboszczowi za wiarę we mnie. Zachęcam wszystkie dziewczęta by dołączyć do naszej wspólnoty DSM. Postaram się teraz przekazać to, czego się nauczyłam i zawsze będę służyć pomocą.  Martyna Kądziołka

.

WordPress PopUp Plugin