Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 25.08.2024

1. XXI Niedziela Zwykła – Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Taca w kaplicy w Starym Rybiu pozostaje na jej utrzymanie.

poniedziałek uroczystość NMP Częstochowskiej; Msze św. z kazaniem: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.30;
wtorek – wspom. św. Moniki;
środa – wspom. św. Augustyna, bpa i dok. Kośc.; nowenny do MBNP  i Msze św.: w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00, w kościele o godz. 18.30;                                                                                                                            – czwartek – wspom. męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Starym Rybiu – sprawowana będzie okolicznościowa Msza św. o godz. 18.00, przy kapliczce MB Częstochowskiej; w razie niepogody Msza św. będzie celebrowana w kaplicy;
piątek – w kościele o godz. 18.30 modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św.;
sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;
– Niedziela –  pierwsza niedziela miesiąca; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne; w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Mieczysława Twaroga do Ziębów, Bałdów, Opachów oraz od Józefa Wojcieszaka do Mariana Juszczaka. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa, z rejonu od: Pęcarskich, Andrzeja Kuzaka, Józkowiczów do Pawła Bubuli. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Szklana: Kaletka nr 433; Zapała nr 226; Ślusarczyk nr 281; Ślusarczyk nr 332. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Szklana: Bulanda nr 331; Nowak nr 143; Matląg, Kulig nr 65; Twaróg nr 146.

– serdecznie dziękujemy za przygotowanie i udział w ubiegłą niedzielę, w uroczystości tytułu kaplicy pw. NMP Częstochowskiej w Rupniowie: panom  szafarzom Eucharystii, LSO, DSM, Paniom z KGW, druchom OSP w Rupniowie i wszystkim czcicielom Matki Bożej. Bóg zapłać;
– wczoraj i dziś (24 i 25 sierpnia) odbywa się kolejna zbiórka publiczna przeznaczona na prace prowadzone na naszym cmentarzu, w ramach trzeciego kwartału tego roku, którą tak jak wcześniej prowadzą Państwo Wolontariusze, którym dziękujemy za podejmowany trud, a Wszystkich Parafian prosimy o ofiary na ten cel. Informujemy też, że w rejonach: Rupniów: Centrum, Potok  i Bednarki wolontariusze przeprowadzą zbiórkę tydzień później czyli 31 sierpnia i 1 września;
– Wydział Misyjny DT we współpracy ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”, zaprasza wszystkich Parafian do zbiórki elektrośmieci mającej na celu uzyskanie funduszy na budowę studni głębinowych w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Czadzie. Przekazany w zbiórce sprzęt poddany zostanie procesowi utylizacji, a sprzedaż odzyskanych surowców pozwoli na finansowanie projektów misyjnych. Miejscem zbiórki będzie dolny plac z boku plebańskich garaży. Czas składania – do 10 września, do godz. 16.00;
– Duszpasterze parafii Skrzydlna zapraszają na Misterium Chwalebnej Drogi, które odbędzie się w Skrzydlnej w niedzielę 25.08.2024 r. o godz. 17.00. Jest to teatralna inscenizacja, tym razem 5 tajemnic chwalebnych Różańca św. przygotowana przez grupę ponad 40 osób ze skrzydlańskiej parafii. Udział Misterium może być piękną formą duchowego odkrycia tajemnic różańcowych. Link do zaproszenia w formie krótkiego nagrania:

– Dyrektor i wychowawcy zapraszają  na spotkanie  Rodziców dzieci  z oddziału przedszkolnego dnia  29.08.2024 (czwartek) godz. 11.00 w budynku   Szkoły  w Nowym Rybiu. Na spotkaniu będzie fizjoterapeuta z prelekcją „Motoryka dla małych i dużych. Etapy rozwoju dziecka”

– w minionym tygodniu odeszła do wieczności + Anna Szewczyk, z Rupniowa. Módlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.