Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną

III Niedziela Wielkanocna

14.04.2024

1. III Niedziela Wielkanocna; Niedziela Biblijna; rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Taca w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy.

wtorek – z racji szesnastego dnia miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II na godz.17.30, na Różaniec ze św. Papieżem, następnie modlitwy za jego wstawiennictwem i Mszę św. z kazaniem; nabożeństwo zakończy uczczenie relikwii świętego;

środa – w kościele o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej NP. ze szczególną modlitwą w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie, a następnie Msza św. W kaplicy w Rupniowie nowenna do MB NP. i Msza św. o godz. 17.00;

czwartekw kaplicy w Starym Rybiu o godz. 17.00 nowenna do MB NP i Msza św.;

piątek – modlitwy do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 18.00;

sobota –  o godz.17.00 Msza św. w porządku świątecznym z udzieleniem chrztu św. dziecku;

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza; Światowy Dzień Modlitw o Powołania; rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu ze Starego Rybia, rejon: od Piotra Puterko do Zofii Lizak, Kajów. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa ze Starego Rybia, rejon: od Ireny Dudek do Marka i Piotra Tomczyk. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów z Piekiełka: Smoter nr 182; Smoter nr 65; Polak, Pawłowski nr 14; Giza nr 48. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Piekiełka: Golonka nr 25; Kołodziej nr 249; Giza nr 24; Smoter nr 23.

zapowiedzi przedmałżeńskie:

*zap.I: państwo: Grzegorz Leon Kozerski, parafia Wszystkich Świętych w Nowym Brzesku i Paulina Ryś, parafia Nowe Rybie;

*zap.II: państwo: Arkadiusz Piotr Halota, parafia Nowe Rybie i Natalia Bernadeta Wójcik, parafia Kanina. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie

w najbliższą sobotę, odbędzie się wycieczka wspólnot LSO i DSM do Krakowa pod przewodnictwem Opiekuna, Ks. Sebastiana. Zbiórka na placu przed kościołem o godz. 8.45. Planowany powrót po godz. 17.00.