Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

07.04.2024

1. II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia, pierwsza niedziela miesiąca; rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Przed kościołem i kaplicami zbiórka do puszek na cele Caritas Diecezji Tarnowskiej. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne, w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele remontu kaplicy.

poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; Msze święte z homilią: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 9.00, 18.00 ; w obu kaplicach – o godz. 17.00. W trakcie każdej Mszy św. po homilii będzie możliwość przystąpienia, jak co roku, do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego;

– środa – w kościele o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej NP. ze szczególną modlitwą w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie, a następnie Msza św. W kaplicy w Rupniowie nowenna do MB NP. i Msza św. o godz. 17.00; na nabożeństwo o godz. 18.00 w kościele zapraszamy dzieci klas III z rodzicami, a następnie na spotkanie organizacyjne przed I Komunią św. Na nabożeństwo prosimy też członków POC, a następnie na spotkanie formacyjne na plebanii;

– czwartekw kaplicy w Starym Rybiu o godz. 17.00 nowenna do MB NP i Msza św.;

– piątek – o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio, na Mszę św. i nabożeństwo ku czci świętego Patrona; w modlitwie szczególnie polecać będziemy naszą Ojczyznę oraz błagać o pokój na świecie;

sobota –  o godz.17.00 Msza św. w porządku świątecznym;

III Niedziela Wielkanocna; Niedziela Biblijna; rozpoczęcie Ogólnopolskiego Tygodnia Biblijnego; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Taca w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu ze Starego Rybia, rejon: od Henryka Zająca do Piotra Romana. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa ze Starego Rybia, rejon: od Piotra Puterko do Zofii Lizak, Kajów. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów z Piekiełka: Kapturkiewicz nr 5; Kapturkiewicz nr 144; Smoter nr 41; Natanek nr 149. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Piekiełka: Smoter nr 182; Smoter nr 65; Polak, Pawłowski nr 14; Giza nr 48.

– zapowiedzi przedmałżeńskie:

1/ zap.I: państwo: Arkadiusz Piotr Halota, parafia Nowe Rybie i Natalia Bernadeta Wójcik, parafia Kanina;

2/ zap.II: państwo: Daniel Huppertz, parafia Aachen /Niemcy/ i Alina Kulig, parafia Nowe Rybie. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;

w sobotę ks. Sebastian zaprasza na spotkania formacyjne:  o godz. 9.00 ministrantów z Rupniowa; o godz. 10.00 Lektorów;

w sobotę 20 kwietnia organizowany jest wyjazd dla Ministrantów, Lektorów i Dziewczęcej Służby Maryjnej do Krakowa, do Centrum Jana Pawła II i Łagiewnik oraz Parku Trampolin. Zgłoszenia do niedzieli 14 kwietnia u ks. Sebastiana poprzez pobranie zgody i oddanie wypełnionej.

w najbliższą środę Wikariusz Biskupi do spraw stałej formacji, ks. Grzegorz Ociepka przeprowadzi w naszej parafii wizytację administracyjno – gospodarczą. To pierwszy z kilku etapów wizytacji kanonicznej, której podlega w tym roku nasza parafia. Kolejne to wizytacja katechetyczna naszych księży katechetów w SP w Nowym Rybiu i w Rupniowie, wizytacja techniczna obiektów, którą przeprowadzi inż. architekt z Tarnowa i wreszcie sam Ks. Biskup w dniach 28/29 września.