Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

17.03.2024

1. V Niedziela Wielkiego PostuMsze św.: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.45, 11.00;  o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza św. bez kazania; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00, a o godz. 14.00 Gorzkie Żale i Msza św. bez kazania; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 9.30 nabożeństwo Gorzkich Żali i Msza św. Po Mszach św. dopołudniowych zmiana tajemnic Różańca św. w kościele i obu kaplicach. Taca z racji trzeciej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze; w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy.

wtorekuroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP;

– środa – w kościele o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej NP. ze szczególną modlitwą w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie, a następnie Msza św. W kaplicy w Rupniowie nowenna do MB NP. i Msza św. o godz. 17.00;

– czwartek – w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MB NP. i Msza św. o godz. 17.00;

– piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: w kościele o godz. 18.00 i Msza św.; w kaplicach o godz. 16.30 i Msze św.;

– sobota –  o godz.17.00 Msza św. w porządku świątecznym;

– Niedziela Palmowa – Dzień Misjonarzy Męczenników ; Msze św.: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.45, 11.00;  o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza św. bez kazania; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00, a o godz. 14.00 Gorzkie Żale i Msza św. bez kazania; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 9.30 nabożeństwo Gorzkich Żali i Msza św. Na każdej Mszy św. w kościele i obu kaplicach błogosławieństwo palm. Czytana jest historia Męki Pańskiej /Pasja/. Taca przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu ze Starego Rybia, rejon II: od Małgorzaty Tomczyk do Jana Stalmacha. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa ze Starego Rybia, rejon III: od Adama Tabaka do Pawła Sajak. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Podkostrze: Kaleta nr 402; Myszka nr 181; Piwowarczyk nr 242; Kolarz nr 260. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Podkostrze: Duda nr 154; Kaptur nr 107; Wilczek, Goryczka nr 45; Augustyn nr 97.

4. Inne informacje:                                                                                                                                                      zap.I: państwo: Andrzej Marek Nowak, parafia Nowe Rybie i Kinga Małgorzata Cudek, parafia w Podłopieniu. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie.

w sobotę ks. Sebastian zaprasza na obowiązkowe spotkania przed Świętami Wielkanocnymi: o godz. 9.30 wszystkich ministrantów i lektorów, o godz. 11.00 DSM;

w dniu wczorajszym Lektorzy Młodsi naszej parafii wzięli udział w Rejonowych Rozgrywkach piłki nożnej halowej w Limanowej podczas których zajęli III miejsce; gratulujemy;

informujemy, że podczas trzeciej odsłony trwającej w naszej parafii zbiórki publicznej na rewitalizację cmentarza parafialnego, Państwo Wolontariusze odwiedzając domy Parafian, zebrali ofiary w wysokości: 115 tys. 500 zł. Wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom składamy serdeczne Bóg zapłać.                Parafialna Rada Gospodarcza wypłaciła z tej kwoty firmom pracującym przy cmentarzu: 92 tys. zł. Prace, jak to można obserwować, postępują naprzód.  Rada Gospodarcza informuje, że po zakończeniu głównych prac przy cmentarzu, zostaną wykonane w kilku miejscach odpowiednie zejścia z poziomych alejek. Prosimy, aby nie budować żadnych samowolnych konstrukcji. Wszelkie podejmowane prace należy skonsultować z p. grabarzem Januszem Natankiem i ks. proboszczem;

parafia Skrzydlna wraz z duszpasterzami serdecznie zaprasza na Plenerowe Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w Niedzielę Palmową o godz. 17:00 w Skrzydlnej. Jest to teatralna inscenizacja przygotowana przez grupę ponad 60 Parafian. W Misterium zostaną przedstawione sceny: wjazd do Jerozolimy, plac świątynny, Wieczernik, Ogród Oliwny, Sąd Kajfasza, Sąd Piłata i Heroda, XIV stacja drogi krzyżowej, ukrzyżowanie, złożenie do grobu i Zmartwychwstanie. Udział Misterium może być piękną formą duchowego wejścia w przeżycia Wielkiego Tygodnia;

w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Stanisław Mazur, z Nowego Rybia. Módlmy się w jego intencji: dobry Jezu , a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.