Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą

Opublikowane przez Ks. Jerzy Kulpa w dniu

VI Niedziela Zwykła

11.02.2024

1. Niedziela –Światowy Dzień Chorego; Rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Msze św.: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00. W kaplicach: w Starym Rybiu o godz. 10.00, w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30. Taca w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy. Z racji drugiej niedzieli miesiąca, po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach zmiana tajemnic Żywego Różańca św.

2. W liturgii tygodnia:

Miesiąc luty tradycyjnie poświęcony jest modlitwie w intencji konających.

środaŚroda Popielcowa; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 9.00,11.00 , o godz. 17.30 Różaniec św. w intencji trzeźwości naszego narodu, skrócona nowenna do MB NP. i Msza św. o 18.00; w obu kaplicach – o godz. 16.30. Na każdej Mszy świętej poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Początek kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Rozpoczyna się Wielki Post i okres Komunii św. wielkanocnej, który trwał będzie do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Aż do Wielkanocy nie stawia się w kościołach kwiatów na ołtarzach i nie śpiewa „chwała” i „alleluja” w liturgii. W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny , zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji;

czwartek – w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do Matki Bożej NP. i Msza św. o godz. 17.00;

– piąteknabożeństwa Drogi Krzyżowej, a po nich Msze św.: w obu kaplicach o godz. 16.30; w kościele: o godz. 18.00 i tu zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II z racji 16 dnia miesiąca – Msza św. z kazaniem, modlitwy za wstawiennictwem świętego Patrona i ucałowanie relikwii;

sobota – o godz.17.00 Msza św. w porządku świątecznym z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku;

– I Niedziela Wielkiego PostuMsze św.: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 8.45, 11.00; o godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza św. bez kazania; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00, a o godz. 14.00 Gorzkie Żale i Msza św. bez kazania; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 9.30 nabożeństwo Gorzkich Żali i o 10.00 Msza św. Kazania tegorocznych Gorzkich Żali wygłosi ks. Sebastian; w trakcie nabożeństw zbieramy ofiary przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pana Jezusa i Ciemnicy, które przygotują w porozumieniu z ks. Krzysztofem, rodzice i młodzież klas VIII naszej parafii. Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca z trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii. Prosimy o zwiększone ofiary.

Po wieczornym nabożeństwie w kościele zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej Duszpasterskiej i Gospodarczej na spotkanie, na plebanii.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: od Piotra i Joanny Ligas do Stanisławy Kaleta. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: od Doboszów, Stanisława Piwowarczyka do Barbary Molek, Szczygłów. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Podkostrze: Banach nr 404; Banach nr 338; Kołos nr 364; Banach nr 346. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Podkostrze: Banach nr 50; Nowak nr 229; Banach nr 214; Juszczak nr 176.

4. Inne informacje:

z racji Wielkiego Postu na ołtarzu bocznym Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele wyłożona będzie Księga Trzeźwości. Każdy z nas może dokonać w niej wpisu podjęcia swojej dobrowolnej abstynencji od alkoholu jako osobistej ofiary w intencji nawrócenia osób uzależnionych, zwłaszcza w naszej parafii;

do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Maria Pytko, z Rupniowa. W jej intencji módlmy się: dobry Jezu , a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.