Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu

II Niedziela Adwentu 10.12.2023

1. Niedziela II niedziela Adwentu; Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i 16.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Przed kościołem i kaplicami zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Msze św. roratnie: w kościele – codziennie o godz. 7.00 dla dorosłych i o godz.18.00 dla dzieci; w obu kaplicach – codziennie o godz. 16.30 i w sobotę: w kaplicy w Starym Rybiu o 7.00 rano, a w Rupniowie o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

środa – wspom. św. Łucji, dziew. i męcz.; dzień modlitw za ofiary stanu wojennego;

czwartek – wspom. św. Jana od Krzyża, prezb. i dok. Kośc.;

piątek – na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. o. Pio, którego dokona o. kapucyn Roman Rusek, z San Giovani Rotondo; po zakończeniu Eucharystii nabożeństwo do św. o. Pio;

sobota – rozpoczęcie nowenny do dzieciątka Jezus; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym; z racji 16 dnia miesiąca po Mszy św. modlitwy do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii;

Niedziela III niedziela Adwentu nazywana GAUDETE – Radujcie się; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 10.00. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka gospodarcza w całej parafii. Bardzo prosimy o zwiększone ofiary.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: od Józefa i Zofii Kokoszka do Jana Kasprzyka. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: od Mariana Mroczka do Zofii Juszczak. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Potok: Górka, Dutka nr 66 i z rejonu Bednarki: Rojek, Sojka nr 75; Rojek nr 267; Knapik nr 60. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Bednarki: Knapik nr 376; Knapik nr 223; Malarz nr 38; Juszczak nr 37.

zapowiedzi przedmałżeńskie: zap. I: państwo Jacek Jan Mucha, parafia Nowe Rybie i Magdalena Agnieszka Staszak, parafia Chomranice. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach;

– zapraszamy do nabywania świec Caritas akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; ofiara za małą świecę wynosi 9 zł, za dużą 24 zł; świece są dostępne w kościele i w obu kaplicach;

– zachęcamy do udziału w Kolędzie Misyjnej dzieci i młodzież od klasy trzeciej SP. Zgłoszenia u księży katechetów: Sebastiana i Krzysztofa. Grupę kolędników tworzy 6 osób (3 dziewczynki i 3 chłopców). Równocześnie bardzo prosimy o podjęcie opieki przez rodziców w trakcie kolędowania. Uroczyste posłanie kolędników odbędzie się w drugi dzień świąt, 26 grudnia, po czym grupy kolędnicze udadzą się z misyjnym przesłaniem na poszczególne rejony parafii;

– ks. Krzysztof zaprasza młodzież kandydatów do sakramentu bierzmowania, w poniedziałek, środę i czwartek na Msze św. roratnie i spotkania wg podziału na grupy;

– w sobotę ks. Sebastian zaprasza na spotkania formacyjne: o godz. 9.00 ministrantów z Nowego Rybia, o godz. 10.00 lektorów i o godz. 11.00 DSM.