Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

I Niedziela Adwentu

03.12.2023

1. Niedziela I niedziela Adwentu; pierwsza niedziela miesiąca; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 10.00. Na sumie zostaną pobłogosławione opłatki. Pragniemy, aby trafiły one do rodzin naszej parafii. Rozprowadzał je będzie zgodnie z dotychczasowym zwyczajem Pan Organista /początek od Starego Rybia/. Składka przeznaczona na cele diecezjalne, w Rupniowie pozostaje na cele prowadzonych prac i utrzymanie kaplicy.

Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. roratnie: w kościele – codziennie o godz. 7.00 dla dorosłych i o godz.18.00 dla dzieci; w obu kaplicach – codziennie o godz. 16.30 i w sobotę o 7.00 rano. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

środa – wspom. św. Mikołaja, bpa;

czwartek pierwszy czwartek miesiąca; wspom. św. Ambrożego, bpa i dok. Kośc.;

piątekUroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; Msze świętew kościele: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00; w obu kaplicach o godz. 16.30; w kościele od godz. 1200 do 1300 modlitwa adoracyjna przed Najśw. Sakramentem, tzw. Godzina Łaski dla świata, o którą prosi Matka Boża. Na godz. 18.00 zapraszamy dzieci klas III z rodzicami na Mszę św. i kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św., w trakcie którego dzieci otrzymają medaliki MB Niepokalanej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych;

sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

Niedziela II niedziela Adwentu; Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i 16.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Przed kościołem i kaplicami zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: Czesława Żurka do Władysława Pijanowskiego. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: od Józefa i Zofii Kokoszka do Jana Kasprzyka. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Potok: Woźniak, Polak nr 215; Sojka, Musiał nr 105; Sędzik nr 385; Sędzik nr 84 . O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Potok: Górka, Dutka nr 66 i z rejonu Bednarki: Rojek, Sojka nr 75; Rojek nr 267; Knapik nr 60.

– od dziś można nabywać świece Caritas akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; ofiara za małą świecę wynosi 9 zł, za dużą 24 zł; świece są dostępne w kościele i w obu kaplicach;

– w naszej diecezji rozpoczyna się XXXI edycja Kolędników Misyjnych. Będziemy ją przeżywać pod hasłem: „kanda dia kindzunu” – „Chcemy być apostołami pokoju”. Te słowa odnoszą się do wspólnoty, która tworzy pokój. Takiego Kościoła potrzebuje świat, w którym tyle wojen i łez. Gorąco zachęcamy do udziału w Kolędzie Misyjnej dzieci i młodzież od klasy trzeciej SP. Zgłoszenia u księży katechetów: Sebastiana i Krzysztofa. Grupę kolędników tworzy 6 osób (3 dziewczynki i 3 chłopców). Równocześnie bardzo prosimy o podjęcie opieki przez rodziców w trakcie kolędowania. Uroczyste posłanie kolędników odbędzie się w drugi dzień świąt, 26 grudnia, po czym grupy kolędnicze udadzą się z misyjnym przesłaniem na poszczególne rejony parafii;

– w przyszłą sobotę nasi ministranci i lektorzy będą brać udział w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Tymbarku.