Ogłoszenia duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła

XXXIII Niedziela Zwykła

19.11.2023

1.Niedziela – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych; Światowy Dzień Ubogich; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30. W kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00 obchodzimy uroczystość tytułu kaplicy, z racji wspomnienia NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Okolicznościowe kazania wygłosi i Mszę św. odprawi nasz rodak, ks. mgr Piotr Mucha. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii.

Na godz. 17.00 zapraszamy na plebanię, na kolejne spotkanie, Państwa Radnych z Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

poniedziałek – wspom. św. Rafała Kalinowskiego, prezb.;

wtorek – wspom. Ofiarowania Najśw. Maryi Panny;

środa – wspom. św. Cecylii, dziew. i męcz.; w kościele nowenna do MB NP, różaniec z wypominkami i Msza św. o godz. 18.00; w kaplicy w Rupniowie nowenna do MB NP. o godz. 17.00 i po niej Msza św.;

czwartek – w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MB NP. o godz. 17.00 i po niej Msza św.;

piątek – wspom. św. Andrzeja Dung – Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz.;

sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom;

niedzielaUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; patronalne święto LSO Diecezji Tarnowskiej, KSM oraz Akcji Katolickiej; Światowy Dzień Młodzieży. Na każdej Mszy św. wobec Najśw. Sakramentu zostanie odmówiona litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi /możliwość zyskania odpustu zupełnego lub cząstkowego/; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: Zagrody. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: Pagórek. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Potok: Pytko nr 82; Duda nr 12; Palka nr 385; Kucharczyk nr 409.O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Potok: Sojka, Młynarczyk nr 119; Rojek nr 96; Dudzic nr 133; Niżnik, Gawron nr 73.

– dziś wolontariusze z POC rozprowadzają przed kościołem i kaplicami chlebki miłosierdzia w ramach akcji Caritas „Chleb za chleb” /min. wielkość ofiary na ubogich to 9 zł z czego 7 zł trafi do Caritas w Tarnowie, a 2 zł do POC/;

– w sobotę, ks. Sebastian zaprasza na spotkania formacyjne: na godz. 9.00 ministrantów z Rupniowa, a na godz. 10.00 lektorów;

– w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Bronisława Cichoń, z Nowego Rybia. W jej intencji módlmy się: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.