Ogłoszenia duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła

XXXII Niedziela Zwykła

12.11.2023

1. NiedzielaDzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Przed kościołem i kaplicami prowadzona będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka w kaplicy w Rupniowie przeznaczona jest na dalszy ciąg prowadzonych prac i utrzymanie kaplicy.

Różaniec za zmarłych z wypominkami w kościele codziennie o godz. 18.00 /jeśli będą wierni/.

poniedziałek – wspom. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.;

środa – w kościele nowenna do MB NP, różaniec z wypominkami i Msza św. o godz. 18.00; w kaplicy w Rupniowie nowenna do MB NP. o godz. 17.00 i po niej Msza św.;

czwartek – przypada 16 dzień miesiąca; zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wprowadzamy w parafii comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II; zapraszamy do kościoła na godz. 18.00; w planie Msza św. z rozważaniem papieskiego nauczania, modlitwy i uroczyste błogosławieństwo z ucałowaniem relikwii świętego Patrona. W kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MB NP. o godz. 17.00 i po niej Msza św.;

piątek –wspom. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.;

sobota – wspom. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.; przypada święto patronalne Ruchu Czystych Serc; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

niedziela – Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych; Światowy Dzień Ubogich; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30. W kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00 obchodzimy uroczystość tytułu kaplicy, z racji wspomnienia NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia. Okolicznościowe kazania wygłosi i Mszę św. odprawi nasz rodak, ks. mgr Piotr Mucha, wikariusz parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku, specjalista psychoterapii uzależnień. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii.

Na godz. 17.00 zapraszamy na plebanię, na kolejne spotkanie, Państwa Radnych z Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: od Czesława Kapturkiewicza, Barbary Smoter, Bodzionych, Golonków oraz od Grzegorza Smotra do Andrzeja Gizy. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon Zagrody. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Potok: Nawieśniak nr 236; Budacz nr 225; Pierzchała nr 401; Pijanowski nr 30. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Potok: Pytko nr 82; Duda nr 12; Palka nr 385; Kucharczyk nr 409.

ks. Krzysztof zaprasza:  – kandydatów do bierzmowania od poniedziałku do środy na godzinę 19.00 na spotkania w grupach według ustalonego podziału; spotkania rozpoczną się w kościele, a dalszy ciąg będzie miał miejsce na plebani;  – we czwartek na godz. 19.00, na plebanię, Młodzież z Grupy Apostolskiej „ Młodzi spod Krzyża” na co tygodniowe spotkanie. Mile widziane są nowe osoby. Prosimy także o modlitwę za młodzież naszej parafii;

– w niedzielę przypada obchodzony w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy wszystkich do otwarcia się na ludzką biedę, przypominamy o skarbonach Caritas w kościele i kaplicach, o akcji „Chleb za chleb” czyli chlebki miłosierdzia, które rozprowadzać będą wolontariusze z POC. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję, której celem jest z jednej strony zebranie środków pieniężnych na pomoc ubogim, ale także podkreślenie szacunku dla chleba i nie marnowania żywności. Z Dniem Ubogich związana jest także akcja Torby Miłosierdzia, która polega na pobraniu przygotowanej torby i składaniu darów rzeczowych dla ubogich w kościele lub punkcie Caritas;

rozpoczęły się prace na naszym cmentarzu; w związku z nimi niektóre grobowce i pomniki zostały zabezpieczone folią i stretchem; prosimy wszystkich właścicieli, dysponentów pozostałych grobów, które znajdują się w pobliżu prowadzonych prac o sprawdzenie czy potrzebują one takiego zabezpieczenia i jeśli tak jest, o osobiste wykonanie takiego foliowania; folię, stretch można pobrać od pracowników firmy prowadzącej prace i jest ona składowana w byłej plebanii, w tzw. aptece;

– w piątek i sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna; zapraszamy w pozostałe dni tygodnia;

– w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Opach, z Nowego Rybia i          + Kazimierz Zapała, z Rupniowa. W ich intencji módlmy się: wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.