Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą

XV Niedziela Zwykła

14.07.2024

1. Niedziela – Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Taca w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy.

W okresie wakacji nie ma Mszy św. w kościele rano we środy i czwartki; nabożeństwa popołudniowe od poniedziałku do piątku są o godz. 18.30 i nie ma Mszy św. w kaplicy w Rupniowie, w niedziele o godz. 14.30.

– poniedziałek – wspom. św. Bonawentury, bpa i dok. Kośc.;

wtorek – wspom. NMP z Góry Karmel; z racji szesnastego dnia miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II na godz.18.00, na Różaniec ze św. Papieżem, Mszę św. z kazaniem i modlitwy za wstawiennictwem św. Patrona ; nabożeństwo zakończy uczczenie relikwii świętego;

– środa – w kościele nowenna do MBNP o godz. 18.30 i Msza św.; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;

– czwartek – wspom. św. Szymona z Lipnicy, prezb.; w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MBNP  i Msza św. o godz. 17.00;

piątek – modlitwy do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 18.30;

sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

Niedziela – Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii. Przekazane zostaną przy tej okazji kolejne informacje z tego zakresu. Prosimy o zwiększone ofiary na te cele.

Od 21 do 28 lipca trwał będzie XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa z racji przypadającego w tych dniach wspomnienia świętego patrona kierowców i podróżnych. Po Mszach św. dopołudniowych w kościele i w obu kaplicach, odbędzie się błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy tej okazji prowadzona jest, jak co roku misyjna akcja: „ Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” i zbierana będzie puszka  na rzecz organizacji Miva Polska, która wyposaża misjonarzy polskich we wszelkiego rodzaju pojazdy pomocne w pracy misyjnej na wszystkich kontynentach świata.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Mieczysława Lisa do Krzysztofa Brosia. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Nowego Rybia, rejon: od Kolarzów do Stanisława Ptaszka. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Pagórek, Zagrody: Kruczek, Grzyb nr 62 A; Kędra nr 420; Folwarski nr 298; Juszczak nr 68. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu: Pagórek, Zagrody: Mróz nr 68A; Korzeniowski nr 417; Białoń nr 357; Lizak nr 421.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: zap.I: państwo: Marcin Grzegorz Sara, parafia Nowe Rybie i Gabriela Dorota Kukla, Parafia Trzciana. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;

„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Eucharystią o godz. 6.30, sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Mszę św. z Tarnowa, a w dniu wejścia z Częstochowy o godz. 17.00 oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone tak, jak w latach ubiegłych, a mianowicie w naszej parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl