Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023

1. XXIV Niedziela Zwykła Uroczystość Odpustowa ku czci Znalezienia Krzyża świętego; Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Kazania głosi i Sumę odpustową odprawia ks. prałat Jan Panek, proboszcz parafii Olesno. Przed kościołem i kaplicami odbywa się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski;

środa – wspom. św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męcz.; w kościele nowenna do MB NP i Msza św. o godz. 18.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;

czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i Ewangelisty; w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MB NP i Msza św. o godz. 17.00;

piątek – modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św. o godz. 18.00;

sobota –  wspom. św. o. Pio z Pietrelciny, prezb.; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

Niedziela – Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy; Dzień Modlitw o Trzeźwość i Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa  /o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości/; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.30, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. W kościele i obu kaplicach kazania tematycznie związane ze św. o. Pio wygłosi o. Robert Miller OFMCap, z Krakowa. Zbiórka na tacę w parafii przeznaczona jest na cele gospodarcze; w kaplicy w Starym Rybiu pozostaje na utrzymanie kaplicy.

3. Dziękujemy za sprzątanie i dekorację naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z dwóch rejonów: od Dariusza Cabały do Jana Garcarza i Krzysztofa Pączka oraz Ksielówka domy na roli, od Marii Smoter, Szczepana Smoter do Kazimierza Zapały. O posprzątanie kościoła w przyszłą prosimy Państwa z Rupniowa, rejon od: Pszczółka do Czesława Kalety. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Stach nr 314; Nowak nr 232; Dudziak nr 170 i z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. II: Wieczorek nr 423. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. II: Bogacz nr 292; Gąsiorek, Bogacz nr 159; Sowa nr 256; Gąsiorek nr 103.

zapowiedzi przedmałżeńskie: zap.I: państwo: Michał Józef Sowa, parafia MBB Limanowa i Izabela Maria Nowak, parafia Nowe Rybie. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;

– w sobotę ks. Sebastian zaprasza na spotkania formacyjne w kaplicy w Rupniowie: ministrantów na godz. 9.00 i lektorów na godz.10.00. Obecność jest obowiązkowa;

– w zakrystii kościoła są do nabycia Kalendarze Rolników na 2024 rok – cena za egzemplarz 29 zł oraz kalendarze ścienne – cena 9 zł; zapraszamy;- serdeczne życzenia błog. Bożego, opieki Matki Bożej i św. Patrona składamy z racji nadchodzących imienin naszemu Organiście, panu Mateuszowi; przy tej okazji dziękujemy za wykonywaną w parafii posługę; Bóg zapłać i szczęść Boże.