OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  – 13.08.2023

1. XIX Niedziela Zwykła Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 /jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. Piotra Muchy/

i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Taca przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie i Tarnowie; w kaplicy w Rupniowie na prowadzone tam prace. Z racji drugiej niedzieli miesiąca w kościele i obu kaplicach po Mszach św. dopołudniowych nabożeństwo zmiany tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. Po południu zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej fatimskiej na Msze Św. o godz. 16.00, a po niej na Różaniec z procesja fatimską.

Trwa miesiąc sierpień, który obchodzimy w naszej Ojczyźnie jako miesiąc dobrowolnej abstynencji.
poniedziałek – wspom. św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.;
wtorekuroczystość Wniebowzięcia NMP; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów po każdej Mszy św.;
środa – nowenna do MB NP i Msza św. w kościele o godz. 18.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;
czwartek – wspom. św. Jacka, prezb.; w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MB NP i Msza św. o godz. 17.00. We czwartek rano po Mszy św. z placu katedralnego w Tarnowie wyrusza 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dołączajmy każdego dnia do grona pielgrzymów towarzysząc im duchowo i modlitewnie, korzystając także z codziennych transmisji diecezjalnego radia RDN;
piątek – modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św. o godz. 18.30;
sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;
Niedziela Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom i o 16.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00.
W kaplicy w Rupniowie – obchodzimy uroczystość tytułu kaplicy pw. NMP Częstochowskiej – Msze św.: o godz. 9.00 i suma o 10.30. Okolicznościowe kazania wygłosi i sumę odprawi nasz rodak , ks. mgr Piotr Mucha, wikariusz parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku, specjalista psychoterapii uzależnień. Na sumie będziemy się także modlić w intencji Ks. Łukasza, naszego wikariusza, dziękując za siedem lat duszpasterskiego posługiwania w naszej parafii i prosząc o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej, Matki Kapłanów. Trzecia niedziela miesiąca – składka na tacę w całej parafii, także w kaplicy w Rupniowie, przeznaczona będzie na cele gospodarcze parafii.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: od Pęcarskich, Andrzeja Kuzaka, Józkowiczów do Pawła Bubuli. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Rupniowa, rejon: od Jadwigi Kita do Szczepana Kuzaka oraz od Kazimierza, Wojciecha Smorońskiego, Danielów, Roberta Smorońskiego do Woźniaków.
Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Smoter nr 127; Kuzak nr 411; Juszczak nr 262; Juszczak nr 263. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. I: Guzik nr 342; Rzeźnik nr 336; Ligas nr 365; Kurek nr 341.

– dziękujemy gorąco Wszystkim, którzy znaleźli czas na modlitwę w trakcie środowej, całodniowej, parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu; Bóg zapłać; – suma zebranych środków w pierwszej parafialnej zbiórce publicznej przeznaczonej na rewitalizację naszego cmentarza wyniosła: 126 460 zł; zebrane srodki zostały złożone na koncie parafialnym. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom;
– od 19 do 27 sierpnia trwał będzie Wielki Odpust w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu; szczegóły na plakatach;
– Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie www.drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej”.