Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 13.10.24

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2024

1. Niedziela XXIV Dzień Papieski w Polsce /zbiórka do puszek przed świątyniami w całej Polsce na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”/; Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji 13 dnia miesiąca o godz. 16.00 ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie: Msza św. z homilią o tajemnicy fatimskiego Orędzia Maryi i po Mszy św. Różaniec św. z tzw. procesją fatimską. Taca w kaplicy w Rupniowie przeznaczona jest na jej utrzymanie. Zmiana tajemnic różańca św. dla Róż Żywego Różańca w kościele i kaplicach po Mszach św. dopołudniowych.

Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w niedziele: w kościele – o godz. o 15.30, w kaplicy Starym Rybiu – przed Mszą św. o godz. 9.30 i w kaplicy w Rupniowie – po Mszy św. o godz. 14.30. W dni powszednie od poniedziałku do piątku: w kościele – o godz. 18.00 i Msza św., w kaplicach – o godz. 16.30 i Msza św. W soboty w kościele  o godz. 16.30 i w obu kaplicach w Rupniowie i Starym Rybiu po Mszy św. o godz. 7.00 rano. Każdorazowe uczestnictwo w we wspólnej modlitwie różańcowej w kościele czy kaplicach związane jest z możliwością zyskania łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

– poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Nauczyciela;

wtorek – wspom. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.;

środa – wspom. św. Jadwigi Śląskiej; nowenny do MBNP w połączeniu z nabożeństwem różańcowym, w kościele o godz. 18.00, następnie Msza św.; w kaplicy w Rupniowie o godz. 16.30. i Msza św.;

czwartek – wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; nowenna do MBNP w kaplicy w Starym Rybiu w połączeniu z nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30 i Msza św.;

piątek święto św. Łukasza Ewangelisty;

sobota – o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

niedzielaŚwiatowy Dzień Misyjny; rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona jest na misyjny fundusz papieski.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon od: Artura Czopa, Pachów do Zbigniewa Czernka. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy serdecznie Państwa z Rupniowa, rejon od: Franciszka Ślusarczyka do Anny Wąsowicz oraz Damiana i Kornelii Liszka. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Krzyżowa: Polański nr 317; Klimek nr 383; Pytko nr 352; Szelec nr 356. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Krzyżowa: Liberda nr 18; Rojek nr 274; Szpak nr 422; Pytko nr 140; Winiarczyk nr 140.

ks. Sebastian zaprasza:

* w piątek na Mszę św., nabożeństwo różańcowe i spotkanie formacyjne na plebanii, Rycerzy św. Jana Pawła II. Zapraszamy również na spotkanie wszystkich chętnych mężczyzn, którzy chcieliby przynależeć do Rycerzy św. Jana Pawła II;

*w sobotę na godz. 9.15 Ministrantów (Nowe Rybie); 10.00 Lektorzy (Nowe Rybie); 11.00 DSM;

z racji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, jak co roku kartki na wypominki listopadowe i roczne można pobierać przy wyjściu z kościoła i kaplic lub wydrukować sobie formularz ze strony internetowej parafii. Można je składać osobiście każdemu kapłanowi w zakrystiach naszych miejsc kultu lub w kancelarii parafialnej, w ostateczności wrzucić do skrzynki pocztowej przy plebanii. Na kartce należy zaznaczyć, gdzie wypominki mają być czytane /kościół, kaplica Stare Rybie czy kaplica Rupniów/. Prosimy, aby imiona i nazwiska bliskich nam zmarłych podawać bez odmiany, w pierwszym przypadku i zapisywać je wyraźnym, czytelnym pismem;

31 października, we czwartek, od godz. 9.00 w Ośrodku Zdrowia w Nowym Rybiu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów ; szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia;

w zakrystiach obu kaplic do nabycia są Kalendarze Rolników na 2025 rok – cena za egzemplarz 30 zł