Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą – Uroczystość Narodzenia NMP

XXIII Niedziela Zwykła

08.09.2024

Uroczystość Narodzenia NMP

1. Niedziela Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji; rozpoczyna się XIV Tydzień Wychowania w Polsce; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. Zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Taca w kaplicy w Rupniowie pozostaje na jej utrzymanie. Po Mszy św. popołudniowej o godz. 17.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Państwa Radnych prosimy o obecność.

– środa – nowenny do MB NP i Msze św. w kościele o godz. 18.00, w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00. Na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas III naszej parafii wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do I Komunii Świętej;

– piątek – wspom. św. Jana Chryzostoma, bpa i dok. Kośc.; z racji 13 dnia miesiąca zapraszamy do kościoła na godz. 18.00 wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. z homilią o tajemnicy fatimskiego Orędzia Maryi; po Mszy różańcowa procesja fatimska w intencji pokoju na świecie i naszej Ojczyzny. Nabożeństwu przewodniczył będzie i kazanie wygłosi ks. Wiesław Tworzydło. /pochodzący z Królówki, z parafii Przemienienia Pańskiego, ks. Wiesław wyjechał na misje w 1996 r. Przez 25 lat pracował w Andach. Aktualnie posługuje na wybrzeżu Peru – w parafii św. Ojca Pio, w skład której wchodzi dwadzieścia wiosek. Jest równocześnie odpowiedzialny za budowę Centrum Miłosierdzia Bożego w Medio Mundo, w diecezji Huacho, a ponadto pełni posługę ojca duchownego w tamtejszym seminarium. Zajmuje się też formacją nowego zgromadzenia – Sióstr Dominikanek Bożego Miłosierdzia/. Na nabożeństwie zbierane będą ofiary na zakup tabernakulum dla budującego się kościoła w parafii w której ks. misjonarz aktualnie posługuje. Informujemy też że comiesięczne nabożeństwo ku czci św. o. Pio odbędzie się w jego liturgiczne wspomnienie, w poniedziałek 23 września;

– sobota – święto Podwyższenia Krzyża świętego; w kościele od godz. 15.00 do 16.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed Odpustem Parafialnym; o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Msza św. w porządku niedzielnym; rozpoczyna się nowenna do św.o.Pio;

Niedziela Uroczystość Odpustowa ku czci Znalezienia Krzyża świętego; Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Kazania wygłosi i Sumę odpustową odprawi ks. dr hab. Marek Kluz, profesor UPJPII.  W związku z odpustem w naszej parafii prosimy serdecznie członków OSP z Nowego Rybia i Rupniowa o uświetnienie swym udziałem sumy odpustowej i procesji eucharystycznej. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty pod opieką rodziców, LSO, DSM, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Rupniowa. Prosimy bardzo o wcześniejsze przygotowanie i podjęcie baldachimu, chorągwi i feretronów. Przed kościołem i kaplicami odbędzie się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z rejonu od Jadwigi Kita do Szczepana Kuzaka oraz od Kazimierza, Wojciecha Smorońskiego, Danielów, Roberta Smorońskiego do Woźniaków. W przyszłą sobotę przed odpustową uroczystością o posprzątanie, wymycie okien kościoła i dekorację prosimy serdecznie Państwa z dwóch rejonów: Rupniów – Jurkówka do Jana Króla, Ślusarczyków oraz od: Andrzeja Dudzica, Kępów do Stanisława Trzupka. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Szklana: Smoroński nr 301; Ślusarczyk nr 311; Żak nr 340; Ślusarczyk nr 98. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Krzyżowa: Pach nr 241; Bącio nr 312; Łazar nr 462; Białoń nr 296.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: zap.II: państwo: Jan Marian Stalmach, parafia Nowe Rybie i Dominika Piaskowy, parafia Pisarzowa. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;

ks. Sebastian zaprasza na spotkania formacyjne:

* w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej na spotkanie Aspirantów;

* we czwartek o godz. 16.00 na zbiórkę dla Ministrantów i Lektorów w Starym Rybiu;

* w sobotę na spotkanie formacyjne o godz. 9.15 Ministranci i Lektorzy (Nowe Rybie) na próbę przed Odpustem.

w sobotę w Tarnowie podczas Mszy św. o godz. 10.00 w parafii bł. Karoliny Ks. Bp dokona obrzędu błogosławieństwa nowych ceremoniarzy w naszej diecezji; wśród nich będzie Krystian Koza, lektor z Rupniowa; gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego w posłudze liturgicznej w naszej parafii;

serdecznie dziękujemy panom z OSP w Nowym Rybiu za prace gospodarcze przy plebanii w naszej parafii. Bóg zapłać.