Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą

XVI Niedziela Zwykła 21.07.2024

1. Niedziela – Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Rozpoczynamy XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszach św. dopołudniowych w kościele i w obu kaplicach błogosławimy kierowców i poświęcamy pojazdy mechaniczne. Przy tej okazji odbywa się, jak co roku misyjna akcja: „ Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km” z puszką na rzecz organizacji Miva Polska, która wspomaga misjonarzy polskich w pracy misyjnej na wszystkich kontynentach świata. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii. Prosimy o zwiększone ofiary.

Nabożeństwa w kościele i kaplicach w porządku wakacyjnym.
– poniedziałekświęto św. Marii Magdaleny;
– wtorekświęto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
– środa – wspom. św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji; w kościele nowenna do MBNP o godz. 18.30 i Msza św.; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;
– czwartekświęto św. Jakuba, apostoła; w kaplicy w Starym Rybiu nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 17.00;
– piątek – wspom. św. Joachima i Anny, rodziców NMP; modlitwy do Miłosierdzia Bożego przed Najśw. Sakramentem i Msza św. o godz. 18.30;
– sobota – na godz. 16.30 zapraszamy na parafialny cmentarz, gdzie jak co roku modlić się będziemy Różańcem św. w intencji wiernych zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, a następnie o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. koncelebrowana, w porządku niedzielnym;
– Niedziela – Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie, w kaplicy w Starym Rybiu pozostaje na utrzymanie kaplicy.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Kolarzów do Stanisława Ptaszka. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Nowego Rybia, rejon: od Bogusława Smorońskiego do Piotra Sewielskiego na Jaszczurówce. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Pagórek, Zagrody: Mróz nr 68A; Korzeniowski nr 417; Białoń nr 357; Lizak nr 421. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu: Pagórek, Zagrody: Ptaszek nr 358; Kokoszka nr 407; Raczek nr 443; Golonka nr 452.

Zapowiedzi przedmałżeńskie: *zap.I: państwo: Henryk Maciej Banach, parafia Nowe Rybie i Barbara Ewa Żurek, parafia Kraków – Czulice;
*zap.II: państwo: Marcin Grzegorz Sara, parafia Nowe Rybie i Gabriela Dorota Kukla, Parafia Trzciana. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;
„Żyję w Kościele” to hasło 42. PPT na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2024 r. Informacje o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej http://pielgrzymkatarnowska.pl
w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności + Maria Smoter, z Rupniowa. Módlmy się w jej intencji: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.