Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą

XI Niedziela Zwykła

16.06.2024

1. Niedziela Diecezjalne Święto Rodziny – 25 rocz. pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Na wszystkich Mszach św. odbędzie się głoszenie słowa przez Rycerzy św. Jana Pawła II z Nowego Sącza. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii. Prosimy o zwiększoną ofiarność.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: codziennie 15 minut przed popołudniową Mszą św. przed Najśw. Sakramentem wystawionym w monstrancji /odmawiamy Litanię do Najśw. Serca PJ i akt poświęcenia Sercu Jezusowemu/.

poniedziałek – wspom. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.;

– środa – w kościele nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.45 i Msza św.; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;

czwartek – w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 17.00 nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza św.;

piątek – wspom. św. Alojzego Gonzagi, zak.;

sobota –  o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

Niedziela Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Ferdynanda Cichonia, Wołowczyków do Janiny Słowikowskiej. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Nowego Rybia, rejon: od Bronisławy, Ewy Cichoń i Jana Nowaka do Pawła Sternala. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Pagórek, Zagrody: Korba nr 55; Filipiak nr 186; Pietroń nr 67; Dobosz nr 355 . O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu: Pagórek, Zagrody: Banach, Piekiełko nr 8; Ferenczak nr 28; Nowak nr 319; Nowak nr 200.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

zap.I: państwo: Przemysław Piotr Kudzia, parafia Palczowice i Klaudia Agnieszka Miśkowicz, parafia Zesłania Ducha Św. w Krakowie;

zap.I: państwo: Dawid Ptaszek, parafia Nowe Rybie i Klaudia Maria Duda, parafia Wola Piskulina. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;

z okazji zakończenia roku szkolnego zapraszamy w piątek rano dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli i wychowawców na Msze św. dziękcz. błagalne: w kościele – o godz. 8.00; w obu kaplicach – o godz. 9.00;

ks. Krzysztof zaprasza na spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek na godz. 19.00 do Budynku Biblioteki w Nowym Rybiu;

ks. Sebastian zaprasza kandydatów na ministrantów na spotkanie formacyjne w poniedziałek po Mszy św. wieczornej; w niedzielę na Mszy św. o godz.11.00 nastąpi przyjęcie chłopców do grona aspirantów;    – od poniedziałku /24.06./ do piątku, przez okres wakacji, nabożeństwa popołudniowe w kościele parafialnym będą o godz. 18.30, a z racji urlopów księży wikariuszy nie będzie Mszy św. w kaplicy w Rupniowie, w niedziele o godz. 14.30;

Informacja dotycząca Pierwszej Komunii Świętej: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy trwają do końca czerwca”.

ogłoszenie gospodarcze: podczas kolejnej /czwartej/ zbiórki publicznej przeznaczonej na rewitalizację cmentarza parafialnego Państwo wolontariusze zebrali kwotę 115 tys. 500 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom. Bóg zapłać. Dziękujemy także za wpłaty dokonywane na konto parafialne oraz rodzinom ubierającym IV ołtarz na Boże Ciało za ofiarę 360 zł.  Firmie p. Tomasza Nowaka Rada Gospodarcza wypłaciła 100 tys. zł. Prace będą prowadzone nadal, a przed nami teraz wykonanie projektu budynku chłodni z WC i zapleczem gospodarczym, dokonanie wyceny materiałów i prac oraz uzyskanie pozwolenia budowlanego. W minionym tygodniu zakończyła się także definitywnie sprawa z budynkiem kostnicy, który jak wiemy został relokowany w innym miejscu przy cmentarzu, a ponieważ dokonało się to bez powiadomienia konserwatora wobec powyższego zapłacimy niewielką karę administracyjną w wysokości 500 zł.