Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

X Niedziela Zwykła

09.06.2024

1. Niedziela – Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Zbiórka do puszek na UPJPII w Tarnowie i Krakowie. Taca w kaplicy w Rupniowie pozostaje na cele kaplicy.

Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa: codziennie 15 minut przed popołudniową Mszą św. przed Najśw. Sakramentem wystawionym w monstrancji odmawiamy Litanię do Najśw. Serca PJ i akt poświęcenia Sercu Jezusowemu.
– wtorek – wspom. św. Barnaby, Apostoła;
– środa – wspom. bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.; w kościele nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.45; w kaplicy w Rupniowie o godz. 17.00;
– czwartek – wspom. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.; to 13 dzień miesiąca czerwca; zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i różańcowe nabożeństwo fatimskie w kościele o godz. 18.00;
– piątek – wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.; Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych; drugi piątek miesiąca – wszystkich czcicieli św. o. Pio zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do św. Patrona w kościele o godz. 18.00;
– sobota – przypada 12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża – polecamy jego osobę w naszej modlitwie; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

– NiedzielaDiecezjalne Święto Rodziny25 rocz. pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Na wszystkich Mszach św. w kościele i kaplicach gościć będziemy Rycerzy św. Jana Pawła II z Nowego Sącza, którzy w wygłoszonym słowie dokonają prezentacji swojej formacji i zaproszą do włączenia się w jej szeregi. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele gospodarcze parafii; prosimy o zwiększoną ofiarność.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Nowego Rybia, rejon: od Henryka Pawlińskiego do Zbigniewa Króla. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Nowego Rybia, rejon: od Ferdynanda Cichonia, Wołowczyków do Janiny Słowikowskiej. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rola: Bodziony nr 175 i z rejonu: Pagórek, Zagrody: Banach nr 76; Polak, Przechrzta nr 167. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu: Pagórek, Zagrody: Korba nr 55; Filipiak nr 186; Pietroń nr 67; Dobosz nr 355.

zgodnie z zarządzeniem Kurii DT we wszystkie niedziele czerwca w kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej czytamy wiernym w ramach ogłoszeń duszpasterskich Informację dotyczącą Pierwszej Komunii Świętej: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów na ministrantów.;

w sobotę spotkania formacyjne: o godz. 9.15 wszyscy ministranci, o 10.00 wszyscy Lektorzy, a o 11.00 DSM;

w niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 przyjęcie dziewcząt do DSM;

w sobotę 15 czerwca odbędzie się XXII Ogólnopolskie Czuwanie Grup św. Ojca Pio w Krakowie – Łagiewnikach; rozpoczęcie czuwania o godz.13.30. Grupa św. o. Pio w naszej parafii wraz ks. Opiekunem zaprasza do udziału wszystkich czcicieli św. o. Pio. Zapisy telefoniczne do piątku u p. Marii Cieślik /nr tel.: 665 980 954/.

Szczegóły: https://diecezja.tarnow.pl/index.php/wiadomosci/item/10207-zapraszamy-na-xxii-ogolnopolskie-czuwanie-czcicieli-i-grup-modlitwy-ojca-pio-sanktuarium-bozego-milosierdzia