Ogłoszenia duszpasterskie na Wielkanoc

31.03.2024

„Wszystek Kościół dziś w radości, woła, śpiewa w pobożności: O Zwycięzco Chryste Panie! Daj nam z sobą zmartwychwstanie.”Życzymy Wszystkim by prawda o Zmartwychwstaniu Chrystusa zakorzeniła się w naszych sercach i przypominała o łasce i miłosierdziu Boga. Niech Jego światło rozświetla nasze drogi i kieruje ku wiecznej radości w Królestwie niebieskim. Alleluja.

1. WielkanocMsze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom, o godz. 15.45 nowenna do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00.

2. W liturgii Wielkiego Tygodnia:

Trwa Oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego /codziennie 15 min. przed Mszą św. wieczorną/.

– Poniedziałek Wielkanocny – drugi dzień świąt; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku; o godz. 15.45 nowenna do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00; składka na tacę przeznaczona jest na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II;

– środa – w kościele o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej NP. ze szczególną modlitwą w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie, a następnie Msza św. W kaplicy w Rupniowie nowenna do MB NP. i Msza św. o godz. 17.00;

czwartek – pierwszy czwartek miesiąca; modlimy się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele; w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 17.00 nowenna do MB NP i Msza św.;

– piątek – pierwszy piątek miesiąca; Msze św.: w kościele o godz. 7.00 i 18.00; w kaplicach o godz. 17.00. Przed nabożeństwami możliwość spowiedzi św.; taca przeznaczona jest na misje; nie będzie odwiedzin chorych przez kapłanów /ewentualnie można o to poprosić telefonicznie w razie konieczności/. O godz. 19.30 „Młodzi spod Krzyża” wraz z ks. Opiekunem zapraszają młodzież naszej parafii, a w szczególności kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i wszystkich parafian na nabożeństwo wielkanocne „Via Lucis” – Droga Światła, w trakcie której będziemy rozważać w poszczególnych stacjach tajemnice Zmartwychwstania Pana Jezusa. Na zakończenie udzielona zostanie Komunia Święta.

sobota –  pierwsza sobota miesiąca; Diecezjalne Święto Caritas; Msze św.: w kościele i obu kaplicach o godz. 7.00 rano; po Mszach św. nabożeństwa Różańca św., wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz.17.00 Msza św. w porządku świątecznym;

– II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia, pierwsza niedziela miesiąca; rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia;  Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dzieciom i o 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Przed kościołem i kaplicami zbiórka do puszek na cele Caritas Diecezji Tarnowskiej. Taca przeznaczona jest na cele diecezjalne.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu ze Starego Rybia, rejon: od Marii Juskowicz do Zapartów. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa ze Starego Rybia, rejon: od Henryka Zająca do Piotra Romana. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Podkostrze: Smaga nr 218; Myszka nr 394; Smaga nr 360; Myszka nr 392; Rojek, Wójcik nr 288. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Piekiełka: Kapturkiewicz nr 5; Kapturkiewicz nr 144; Smoter nr 41; Natanek nr 149.

4. Inne informacje:                                                                                                                                                     – zap.I: państwo: Daniel Huppertz, parafia Aachen /Niemcy/ i Alina Kulig, parafia Nowe Rybie. Narzeczonych polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie;

dziękujemy ks. Krzysztofowi, rodzicom i młodzieży klas VIII za przygotowanie tegorocznych dekoracji ciemnicy i grobu Pańskiego. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w trakcie Gorzkich Żali, które były przeznaczone na dekoracje i kwiaty;

dziękujemy członkom OSP z Nowego Rybia i Rupniowa, którzy trzymali straż przy grobie i uświetnili swą obecnością procesję rezurekcyjną, dziękujemy LSO  i wszystkim grupom parafialnym za uczestnictwo w adoracji i liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać;

firma Turystyka- Paweł Cieślik, prosi o ogłoszenie, że jak co roku w drugą Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Miłosierdzia, organizowany jest wyjazd na obchody Święta Miłosierdzia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Wyjazd na centralne uroczystości na godz. 10.00, z Rupniowa /spod kaplicy/ o godz. 7.30, a następnie Nowe i Stare Rybie. Zapisy do piątku pod nr tel. 665 980 954 lub 663 763 068. Koszt wyjazdu: 50 zł;

w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: + Janusz Atłas, z Rupniowa. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie w parafii Podłopień we wtorek o godz. 14.00. Ciało zmarłego zostanie złożone w grobowcu na cmentarzu w Tymbarku. Módlmy się w intencji + Janusza: wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.