Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

XXXIV Niedziela Zwykła

26.11.2023

1. NiedzielaUroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; patronalne święto LSO Diecezji Tarnowskiej, KSM oraz Akcji Katolickiej; Światowy Dzień Młodzieży. Na każdej Mszy św. wobec Najśw. Sakramentu zostanie odmówiona litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi – Królowi /możliwość zyskania odpustu zupełnego lub cząstkowego/; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30.

środa – w kościele o godz. 18.00 nowenna do MB NP. – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego poczęcia NMP i  Msza św.; w kaplicy w Rupniowie spowiedź św. przed I Piątkiem miesiąca od godz. 16.15 do 17.00;    następnie nowenna do MB NP. i Msza św.;

czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła; w kaplicy w Starym Rybiu spowiedź św. przed I Piątkiem miesiąca od godz. 16.15 do 17.00, nowenna do MB NP. i Msza św.; w kościele spowiedź św. pół godz. przed Mszą św. o 18.00;

piątekpierwszy piątek miesiąca; wystawienie Najśw. Sakramentu w monstrancji i spowiedź św. w kościele od godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza św.; w obu kaplicach Msze św. o godz. 16.30. Na godz. 19.30 ks. Krzysztof zaprasza młodzież naszej parafii. W modlitewnym programie: adoracja Najśw. Sakramentu, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i Msza św.  Chorzy odwiedzeni zostaną przez kapłanów wg ustalonego porządku. Taca zbierana w czasie nabożeństw w kościele i kaplicach przeznaczona jest na misje;

sobotapierwsza sobota miesiąca; po Mszach św. porannych o godz. 7.00 w kościele i obu kaplicach Różaniec św., wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku;

Niedziela I niedziela Adwentu;  pierwsza niedziela miesiąca; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu o godz. 10.00. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W kościele, na sumie zostaną pobłogosławione opłatki. Pragniemy, aby trafiły one do rodzin naszej parafii. Rozprowadzał je będzie zgodnie z dotychczasowym zwyczajem Pan Organista /początek od Starego Rybia/.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: Pagórek. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: od Czesława Żurka do Władysława Pijanowskiego. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Potok: Sojka, Młynarczyk nr 119; Rojek nr 96; Dudzic nr 133; Niżnik, Gawron nr 73. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Potok: Woźniak, Polak nr 215; Sojka, Musiał nr 105; Sędzik nr 385; Sędzik nr 84 . Z racji adwentu ołtarzy nie przyozdabiamy kwiatami.

– jak co roku, od I niedzieli adwentu, w całej Polsce rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom /charytatywna akcja wszystkich Kościołów chrześcijańskich/; zapraszamy do nabywania w naszej parafii świec Caritasu; ofiara za małą świecę wynosi 9 zł, za dużą 24 zł; świece będą dostępne w kościele i w obu kaplicach;

– w sobotę, ks. Sebastian zaprasza na spotkania formacyjne: o godz. 9.00 ministrantów z Nowego Rybia, o godz. 10.00 lektorów i o godz. 11.00 DSM.