Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła

05.11.2023

1. Niedzielapierwsza niedziela miesiąca; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne; w kaplicy w Rupniowie na dalszy ciąg prowadzonych prac i jej utrzymanie.

Różaniec za zmarłych z wypominkami w kościele codziennie o godz. 18.00; w obu kaplicach do 8 listopada o godz. 16.30.

środa – o godz. 18.00 na modlitwę za zmarłych, Mszę św. i zarazem kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św. zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami;

czwartek– święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

piątek –  wspom. św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kośc.; o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. o. Pio; w trakcie nabożeństwa zbierane będą ofiary na zakup relikwiarza na relikwie św. o. Pio, które zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła w dniu 15 grudnia;

sobota –  wspom. św. Marcina z Tours, bpa; Narodowe Święto Niepodległości; w kościele o godz. 11.00 Msza św. dziękcz. błag. w intencji naszej Ojczyzny; o godz. 16.30 różaniec z wypominkami i Msza św. w porządku niedzielnym z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku;

niedziela Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 z udzieleniem sakramentu chrztu św. dziecku i 16.00; nabożeństwo różańcowe z wypominkami o godz. 15.30; w kaplicy w Rupniowie o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca św. po Mszach św. dopołudniowych w kościele i obu kaplicach. Przed kościołem i kaplicami prowadzona będzie zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Składka w kaplicy w Rupniowie przeznaczona na dalszy ciąg prowadzonych prac i utrzymanie kaplicy.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: od Danuty Sułkowskiej do Marii Sowa. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: od Czesława Kapturkiewicza, Barbary Smoter, Bodzionych, Golonków oraz od Grzegorza Smotra do Andrzeja Gizy. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Rupniów Potok: Korba nr 149; Wilczek nr 158; Świerczyński nr 289; Przechrzta nr 57. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Rupniów Potok: Nawieśniak nr 236; Budacz nr 225; Pierzchała nr 401; Pijanowski nr 30.

– w sobotę Ks. Sebastian  zaprasza na spotkania formacyjne: o godz. 9.00 ministranci z Rupniowa, o godz. 10.00 Lektorzy;

– dziękujemy serdecznie jednostkom OSP z Nowego Rybia i Rupniowa za kierowania ruchem i parkowaniem pojazdów w dzień Wszystkich Świętych. Bóg zapłać;

– dziękujemy także lektorom, dziewczętom z DSM i paniom z POC za posługę w czasie kwesty na WSD w Tarnowie, w dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać;

– w ciągu tego tygodnia powoli rozpoczną się prace na naszym cmentarzu; w związku z nimi niektóre okazalsze grobowce i pomniki zostaną zabezpieczone folią i stretchem;

– do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła + Helena Bubula, z Rupniowa, ostatnio zamieszkała w Krakowie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. W jej intencji módlmy się: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.