Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą

XXIX Niedziela Zwykła

22.10.2023

1. Niedzielauroczystość św. Jana Pawła II, pap., patrona Małopolski i Zakliczyna; Światowy Dzień Misyjny; rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; nabożeństwo różańcowe wraz z modlitwami do św. Jana Pawła II o godz. 15.15 / na zakończenie możliwość ucałowania relikwii/; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona jest na misyjny fundusz papieski.

Modlitwa różańcowa w dni powszednie od poniedziałku do piątku: w kościele – o godz. 18.00 i Msza św., w obu kaplicach – o godz. 16.30 i Msza św. W soboty w kościele  o godz. 16.30 i w obu kaplicach po Mszy św. o godz. 7.00 rano. W niedziele: w kościele – o godz. o 15.30, w kaplicy Starym Rybiu – przed Mszą św. o godz. 9.30 i w kaplicy w Rupniowie – po Mszy św. o godz. 14.30.

sobota – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów; o godz. 17.00 Msza św. w porządku niedzielnym;

niedzielaUroczystość Rocznicy Poświęcenia kościoła własnego; Msze święte: w kościele parafialnym – o godz. 7.00, 8.45, 11.00 i 16.00; w kaplicy w Rupniowie – o godz. 9.00 i 14.30; w kaplicy w Starym Rybiu – o godz. 10.00. Składka na tacę przeznaczona jest na budujące się kościoły w diecezji tarnowskiej; w kaplicy w Starym Rybiu pozostaje na jej utrzymanie.

3. Dziękujemy za sprzątanie naszej parafialnej świątyni w minionym tygodniu Państwu z Rupniowa, rejon: od Jana Wojsława do Anny Nowak /prawa strona drogi/. O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę prosimy Państwa z Rupniowa, rejon: od Władysława Łużnego do Stanisława Nowaka, Płockich. Za sprzątanie kaplicy w Rupniowie dziękujemy Państwu z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. II: Nowak nr 221; Smoter nr 380; Ptaszek nr 160; Mroczek 178; Wiewiórski nr 430. O posprzątanie w przyszłą sobotę prosimy Państwa z rejonu Franciszkańskie Pańskie cz. II: Mroczek nr 161; Kulig nr 185; Pogorzelski nr 44.

– suma zebranych środków w drugiej parafialnej zbiórce publicznej przeznaczonej na rewitalizację naszego cmentarza wyniosła: 114 000 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom. Środki zostały złożone na naszym koncie parafialnym;

– ks. Sebastian zaprasza w sobotę na spotkanie formacyjne: o godz. 10.00 wszystkich lektorów na zbiórkę dotyczącą Uroczystości Wszystkich Świętych;

– w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie aspirantów do grona ministrantów;

– kartki na wypominki listopadowe i roczne można pobrać przy wyjściu z kościoła i kaplic lub wydrukować sobie formularz ze strony internetowej parafii. Można je składać osobiście każdemu kapłanowi w zakrystiach naszych miejsc kultu lub w kancelarii parafialnej, w ostateczności wrzucić do skrzynki pocztowej przy plebanii. Na kartce należy zaznaczyć, gdzie wypominki mają być czytane /kościół, kaplica Stare Rybie czy kaplica Rupniów/; – dniu 2 listopada /czwartek/, od godz. 10.00 w Ośrodku Zdrowia w Nowym Rybiu odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w Ośrodku Zdrowia.