Bierzmowanie 2023

W kościele parafialnym w Tymbarku 5 czerwca z rąk abp. Henryka Nowackiego młodzież klas 8 naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania.

W kazaniu arcybiskup uświadamiał młodzieży, jak ważny i potrzebny jest to sakrament, o czym świadczy chociażby dwuletni czas przygotowań do jego przyjęcia.
– Szukacie swojego miejsca w świecie, dużo w was entuzjazmu i radości, pragnień, planów, ambicji, by pozostawić po sobie jakiś ślad w życiu, by dzięki wam świat stawał się lepszy, a ludzie wokół szczęśliwsi – mówił do bierzmowanych abp Henryk Nowacki, zauważając, że w realizację takiego wyzwania potrzeba włożyć sporo wysiłku intelektualnego, fizycznego, ale też pracy w rozwój duchowy.
Wskazywał, że by temu wszystkiemu sprostać, potrzebna jest Boża pomoc i łaska, moc Ducha Świętego. – Namaszczeni krzyżmem świętym nie staniecie się od razu doskonali, ale Duch Święty będzie was uzdalniał do bycia lepszymi, mądrzejszymi, szczęśliwszymi – przekonywał, zachęcając, by wciąż przyzywali Go w swoim życiu.
Mówił o tym, jak Duch Święty potrafi nas wciąż zaskakiwać. Przypomniał, że to On jest autorem nawróceń ludzi, dobrych uczynków i natchnień. – Proście Ducha Świętego, by was prowadził przez życie, oświecał wasze serca, umysły, rozmawiajcie z Nim prosto, z dziecięcą wiarą – zachęcał.
Prosił młodzież, by nie zmarnowała otrzymanych darów, ale dzieliła się nimi z innymi, bo podejmując współpracę w Duchem Świętym, idąc z Nim przez życie, możemy świat czynić lepszym.
Arcybiskup dziękował kapłanom, katechetom oraz rodzicom za towarzyszenie młodzieży w ich drodze przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania, za rozmowy z młodymi i modlitwę za nich. O nią też prosił nadal nade wszystko świadków.
Bierzmowaną młodzież zachęcał, by poświęcony w dniu bierzmowania krzyż towarzyszył jej przez całe życie, by młodzi zabierali go wszędzie, gdzie będą mieszkać, by przypominał im o Bogu, o byciu świadkiem Jezusa Chrystusa, o uczestnictwie w Mszach św. w niedziele i święta, o przykazaniach. – Niech wam Bóg w tym błogosławi, waszym rodzinom, rodzicom, świadkom – mówił abp Nowacki.

(źródło:https://tarnow.gosc.pl/doc/8317900.Namaszczeni-krzyzmem-swietym-nie-staniecie-sie-od-razu autor: Beata Malec-Suwara)

Zapraszamy do galerii gościa niedzielnego, gdzie każdy znajdzie swoje pamiątkowe zdjęcie: kliknij tutaj…

Źródło zdjęć w galerii parafialnej : Fot. Beata Malec-Suwara – Tarnowski Gość Niedzielny