Pierwsze nabożeństwo Fatimskie 13 maja 2023

Nabożeństwo Fatimskie i towarzysząca mu procesja jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Ma ono charakter ekspiacyjny (przebłagania za winy) i obejmuje wspólne odmawianie Różańca.

Wieczorna procesja z figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień.  W 1917 r. w Fatimie (Portugalia) Matka Boska sześciokrotnie ukazała się trójce pastuszków: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji. Miało to miejsce kolejno: 13 maja, 13 czerwca, 13 lipca, 19 sierpnia, 13 września i 13 października. Ich głównym przesłaniem była konieczność nawrócenia, pokuty, modlitwy o pokój i koniec wojny (w latach 1914-1918 trwała I wojna światowa) oraz ofiarowania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

W sobotnie popołudnie 13 maja 2023 roku, po raz pierwszy parafianie mogli uczestniczyć w takim nabożeństwie, inaugurującym cykl procesji w kolejnych miesiącach aż do października. Po mszy świętej i po rozpoczęciu modlitwy różańcowej, z kościoła wyruszyła uroczysta procesja figurkę Matki Boskiej Fatimskiej niosły dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Kolejna procesja fatimska odbędzie się w czerwcu. Zapraszamy.